LightSheer EXPERT jest oddziałem serwisowym

firmy Electric System & Laser Technology.

 

O FIRMIE ESLT:

    Firma Electric System & Laser Technology została założona w 1990 roku w Katowicach. Według założeń, do głównych kierunków działalności firmy miały należeć automatyka przemysłowa i technika laserowa oraz serwis aparatury kontrolno pomiarowej, który miał być głównym źródłem dochodu w początkowym okresie działalności firmy. Niestety, przemiany gospodarcze początku lat dziewięćdziesiątych spowodowały pogorszenie sytuacji finansowej firm państwowych, które miały być głównymi zleceniodawcami w dziedzinie serwisu i w ten sposób działalność z zakresu techniki laserowej wysunęła się na pierwszy plan.

    W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych większość prac koncentrowała się wokół układów elektronicznych przeznaczonych do laserów pompowanych lampami wyładowczymi oraz do laserów diodowych i gazowych. W tym okresie powstały pierwsze nasze układy zasilania i sterowania do laserów na ciele stałym. Naszymi odbiorcami były między innymi takie firmy jak Główny Instytut Górnictwa - Katowice; Przemysłowy Instytut Elektroniki – Warszawa; Instytut Optyki Stosowanej – Warszawa; Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych – Warszawa; Politechnika Rzeszowska i inne.

    W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, ze względu na prężnie rozwijający się rynek zbytu w medycynie, zwiększyliśmy tempo prac skupiających się wokół laserów o tym właśnie przeznaczeniu. Wtedy powstały nasze opracowania laserów medycznych, przeznaczone dla firmy MC Laser, która zajęła się produkcją seryjną tych urządzeń. Do ważniejszych urządzeń należy między innymi dwu-laserowy, wielofunkcyjny kombajn do zastosowań stomatologicznych, laser CO2 przeznaczony do wykonywania bezkrwawych zabiegów chirurgicznych, laser neodymowy do zastosowań dermatologicznych oraz lasery neodymowy i rubinowy do usuwania zbędnego owłosienia. Także w tym okresie powstała nowa seria laserów biostymulacyjnych dla firmy MC Laser, o przeznaczeniu ogólno medycznym. W roku dwutysięcznym do naszej oferty wprowadzamy nową serię podzespołów OEM do laserów na ciele stałym. Do tych urządzeń należą między innymi zasilacze, sterowniki, układy optyczne a także całe lasery w wersji OEM.

    W roku 2001 swoją ofertę prezentujemy po raz pierwszy na największych targach techniki laserowej na Świecie, w Monachium, zdobywając w ten sposób nowe rynki zbytu. W tamtym okresie głównym celem staje się osiągnięcie statusu jednej z czołowych firm europejskich w dziedzinie konstrukcji laserów na ciele stałym.

    W roku 2002 wprowadzamy do oferty dwa nowe lasery kosmetologiczne naszej konstrukcji. Są to lasery KTP 532 nm do usuwania zmian naczyniowych oraz lasery Nd:YAG Long Pulse do usuwania owłosienia.

    Równolegle do naszej oferty włączamy importowane lasery chirurgiczne CO2 oraz Nd:YAG q-switch do usuwania tatuaży. Dalej, w roku 2007 uzupełniamy naszą ofertę dla medycyny estetycznej o lasery przeznaczone do przeprowadzania zabiegów metodami frakcyjnymi. Od tego momentu firma nasza dysponuje pełną ofertą laserów przeznaczonych dla medycyny estetycznej.

    Od września 2009 nasza oferta została rozszerzona o urządzenia medyczne do redukcji cellulitu oraz wyszczuplania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Czołowymi urządzeniami tej grupy są FOCUSHAPE (ogniskowane ultradźwięki do redukcji tkanki tłuszczowej), OMNISLIM (masaż podciśnieniowy połączony z prądem RF do redukcji cellulitu) oraz BIORAD (system prądu Radio Frequency do odmładzania skóry poprzez odnawianie i re-modelowanie włókien kolagenowych)

    Od listopada 2009 otwarty zostaje nowy dział laserów i lamp polimeryzacyjnych dla stomatologii. W tym dziale oferty znajdują się urządzenia takie jak wielofunkcyjny kombajn laserowy posiadający możliwość opracowywania ubytków, lasery CO2 do chirurgii stomatologicznej oraz plazmowe lampy polimeryzacyjne z opcją wybielania zębów.

    Także w listopadzie 2009 zostaje wprowadzona do oferty nasza najnowsza konstrukcja wysokoenergetycznego lasera biostymulacyjnego. Jako najnowocześniejsza konstrukcja w dziedzinie laserów biostymulacyjnych laser ten pretenduje do miana lasera roku 2010 w dziedzinie fizykoterapii i stomatologii. Po raz pierwszy w tego typu urządzeniu zastosowano wysokospecjalizowane procesory typu ARM, umożliwiające znaczne rozszerzenie funkcjonalności aplikacyjnej. Innowacyjne umieszczenie diod laserowych wewnątrz głównej obudowy oraz światłowodowo łączone aplikatory promieniowania laserowego spowodowały, iż urządzenie stało się wyjątkowo odporne na wzmożoną eksploatację, dzięki czemu awaryjność lasera została sprowadzona do minimum.

    Również w połowie roku 2009 została wprowadzona do naszej oferty linia laserów re-kondycjonowanych. Firma nasza sprowadza (najczęściej z USA) lasery poekspozycyjne lub z niskim przebiegiem i przeprowadza ich re-kondycjonowanie, polegające na wymianie podzespołów eksploatacyjnych i ponownej kalibracji systemu. Lasery takie są przez nas oferowane w wyjątkowo atrakcyjnych cenach i na pełnym okresie gwarancyjnym.

    Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszych stoisk na najbliższych imprezach targowych. Szczegóły na stronie www.ESLT-Medical.com w zakładce wydarzenia.